Informace metodika prevence

Milí rodiče, ahoj děti …, rozklikli jste právě informační stránky školního metodika prevence, na naší škole je pověřena touto činností Simona Pavlisová, která je připravena pomoci, napovědět a vyslechnout všechny děti od 1. až do 9. třídy. Samozřejmě se na ni mohou obrátit s prosbou o radu i samotní rodiče.

Jsem zde, žáci, pro vás a taktéž pro vaše rodiče, mám za úkol vám pomáhat v situacích, se kterými si nedovedete poradit. Ráda pomohu i těm, kteří se nemohou či nechtějí svěřit se svým trápením kamarádům a rodičům. Máte-li, vážení rodiče, pocit, že je něco u vašeho dítěte v nepořádku a vše neklape, jak by mělo, využijte možnosti a přijďte situaci se mnou osobně probrat. Jaké jsou to problémy? Drogy, kouření, šikana, záškoláctví, rasismus, sekty, poruchy příjmu potravy, sebepoškozování …

Samozřejmostí je zachování diskrétnosti.

Konzultační hodiny: pondělí - pátek 7:15 - 7:40, pondělí 14:00 - 14:30.

Simona Pavlisová – školní metodik prevence ŠMP

ŠMP sestavuje každý školní rok Minimální preventivní program školy, do kterého zapracovává představy o tom, kam chceme žáky směrovat. Můžeme ukázat cestu správným směrem, vše ostatní závisí na rodičích. ŠMP zajišťuje pro žáky školy různé besedy a akce k tématům rizikového chování. Pokud se ve škole objeví rizikové chování, je řešeno podle vyhlášky MŠMT č. ČR č. j.: 21291/2010 -28 k prevenci rizikového chování u dětí ve školách a školských zařízeních a v souladu se školním řádem.

Dotazy a konzultace je možné řešit přes email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Schráka důvěry

Milí žáci a rodiče,
naše škola pro vás zřídila elektronickou schránku důvěry. Odkaz naleznete na webových stránkách školy.   

Elektronická schránka důvěry

Ahoj, máš doma nebo ve škole nějaké trápení, problém a nevíš si s ním rady? Ubližuje někdo tobě nebo tvému kamarádovi a stydíš se to někomu sdělit nebo prostě jen nemáš odvahu někoho oslovit?
Využij elektronickou schránku důvěry.
Do schránky důvěry můžeš napsat o svém problému, vzkaz pošleš z jakéhokoliv počítač či mobilu. Svůj problém se snaž popsat co nejpřesněji, abychom ti s jeho řešením pomohli co nejlépe nebo ti poradili, jak vše zvládnout.

Jak internetová schránka důvěry funguje?

Pokud chceš poslat vzkaz přes elektronickou schránku důvěry, klikni na odkaz v hlavním menu Metodik prevence - Schránka důvěry.