Informace metodika prevence

Milí rodiče, ahoj děti …, rozklikli jste právě informační stránky školního metodika prevence, na naší škole je pověřena touto činností Simona Pavlisová, která je připravena pomoci, napovědět a vyslechnout všechny děti od 1. až do 9. třídy. Samozřejmě se na ni mohou obrátit s prosbou o radu i samotní rodiče.

Jsem zde, žáci, pro vás a taktéž pro vaše rodiče, mám za úkol vám pomáhat v situacích, se kterými si nedovedete poradit. Ráda pomohu i těm, kteří se nemohou či nechtějí svěřit se svým trápením kamarádům a rodičům. Máte-li, vážení rodiče, pocit, že je něco u vašeho dítěte v nepořádku a vše neklape, jak by mělo, využijte možnosti a přijďte situaci se mnou osobně probrat. Jaké jsou to problémy? Drogy, kouření, šikana, záškoláctví, rasismus, sekty, poruchy příjmu potravy, sebepoškozování …

Samozřejmostí je zachování diskrétnosti.

Konzultační hodiny: pondělí - pátek 7:15 - 7:40, pondělí 14:00 - 14:30.

Simona Pavlisová – školní metodik prevence ŠMP

ŠMP sestavuje každý školní rok Minimální preventivní program školy, do kterého zapracovává představy o tom, kam chceme žáky směrovat. Můžeme ukázat cestu správným směrem, vše ostatní závisí na rodičích. ŠMP zajišťuje pro žáky školy různé besedy a akce k tématům rizikového chování. Pokud se ve škole objeví rizikové chování, je řešeno podle vyhlášky MŠMT č. ČR č. j.: 21291/2010 -28 k prevenci rizikového chování u dětí ve školách a školských zařízeních a v souladu se školním řádem.

Dotazy a konzultace je možné řešit přes email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Milí žáci a rodiče,
naše škola pro vás zřídila elektronickou schránku důvěry. Odkaz naleznete na webových stránkách školy.   

Elektronická schránka důvěry

Ahoj, máš doma nebo ve škole nějaké trápení, problém a nevíš si s ním rady? Ubližuje někdo tobě nebo tvému kamarádovi a stydíš se to někomu sdělit nebo prostě jen nemáš odvahu někoho oslovit?
Využij elektronickou schránku důvěry, je naprosto anonymní.
Do schránky důvěry můžeš napsat o svém problému, vzkaz pošleš z jakéhokoliv počítač či mobilu. Odpověď ti přijde prostřednictvím internetu, přičemž ty rozhodneš, zda dotyčný uvidí tvé jméno, nebo ne. Svůj problém se snaž popsat co nejpřesněji, abychom ti s jeho řešením pomohli co nejlépe nebo ti poradili, jak vše zvládnout.

Jak internetová schránka důvěry funguje?

1) Pokud chceš poslat vzkaz přes elektronickou schránku důvěry, klikni na stránkách školy na její obrázek.
2) Do prvního políčka napiš svůj e-mail, aby ses mohl/a příště přihlásit a přečíst si odpověď.
3) Do druhého políčka si vymysli a napiš heslo, které řekneš jen schránce, nikomu jinému. Musí být alespoň 5 znaků dlouhé a musí obsahovat jak písmena, tak číslice.
4) Napiš svůj vzkaz, který chceš schránce důvěry sdělit.
5) Rozhodni se, jestli chceš, aby ten, kdo ti bude odpovídat, věděl, kdo jsi. Pokud se rozhodneš pro úplně anonymní vzkaz, nebude prozrazen ani tvůj e-mail, na něj ti schránka pouze automaticky napíše, až bude pro tebe dostupná odpověď. Pokud chceš napsat, kdo jsi, klikni na druhou možnost a do políček napiš své jméno a třídu.
6) Posledním krokem je už vzkaz jen poslat.