Horké zážitky z Olejomlýnského parku
Na závěr školního roku jsme si opět dopřáli příjemné dopoledne v Olejomlýnském parku, kde pro nás ve spolupráci s Městskou policií Jirkov připravili program zaměřený na dopravní výchovu. Děti si nejprve vyzkoušely jízdu na koloběžkách na dětském dopravním hřišti a zároveň si prakticky procvičily znalost dopravních značek a pravidel silničního provozu. Pod vedením pana strážníka se učily správně reagovat na různé dopravní situace a ověřily si, jak dobře znají pravidla bezpečného pohybu na komunikacích. Po sportovním výkonu jsme vyhledali příjemný stín u rybníka, kde jsme si odpočinuli od horkého červnového počasí a před návratem do školy jsme si ještě zahráli několik našich oblíbených třídních her a užili si společné chvíle plné smíchu a pohody. Celé dopoledne jsme si velmi užili a děkujeme Městské policii Jirkov za zajímavý a poučný program. Přesto bychom rádi připojili jednu připomínku. V areálu dopravního hřiště i v celém parku bohužel chybí aspoň jednoduchý přístřešek, kde by se děti mohly schovat před silným sluncem a v klidu vyslechnout pokyny i závěrečné hodnocení pana strážníka. Zároveň jsme postrádali možnost využití toalety, protože v blízkém okolí není žádné sociální zařízení. Jinak si ale odnášíme hezké zážitky, ale také nové poznatky, které nám pomohou být bezpečnějšími účastníky silničního provozu. 🚲🛴☀️. JK, 4.B


Čtvrťáci v akci aneb jak jsme si osedlali koloběžky
V pátek 19. června se Olejomlýnský park v Jirkově proměnil v centrum dopravní výchovy. Městská policie Jirkov zde v rámci svého bezpečnostního programu připravila pro žáky čtvrtých tříd dopoledne plné praktického učení a zábavy. Hlavním dějištěm se stalo místní dopravní hřiště, kde si děti mohly vyzkoušet, jaké to je být aktivním účastníkem silničního provozu. Místo školních lavic tentokrát děti osedlaly koloběžky a vyrazily na trať. Cíl byl jasný: naučit se zvládat nástrahy provozu bezpečně a s přehledem. Všem čtvrťákům se to podařilo a za to jim patřilo ze strany městských strážníků velké poděkování. AF + JK.

Učíme se slovíčka poslepu!
Ve třídě 3. B jsme si užili netradiční hodinu angličtiny zaměřenou na slovní zásobu ovoce a zelenina. Nejprve děti přiřazovaly anglické názvy ke správným druhům ovoce a zeleniny. Poté přišla na řadu ochutnávka – se zavázanýma očima poznávaly jednotlivé potraviny a anglicky říkaly, co právě jedí. Největší zábava ale nastala ve chvíli, kdy se role obrátily a na řadu přišla paní učitelka. Každý si mohl vybrat jednu dobrotu a nechat ji hádat. Děti si tak procvičily nejen slovní zásobu, ale také komunikaci v angličtině, spolupráci a smyslové vnímání. Hodina byla plná smíchu, překvapení a nových slovíček. A jak se ukázalo, učit se anglicky může být opravdu chutné! 🍎🥒🍇🥕 LČ


Od hladiny Temže i z ptačí perspektivy
Červnový zájezd do Londýna nabídl účastníkům pár tradičních i nevšedních pohledů do tuto metropoli. Hned po příjezdu jsme od hladiny Temže počítali mosty, pod kterými proplula naše loď, včetně slavného Tower Bridge. Odpoledne jsme se na řeku a přilehlé budovy parlamentu mrkli "londýnským okem" z nadhledu 130 metrů. Hostitelské rodiny nám umožnily nahlédnout, jak je Británie multikulturní a co její obyvatelé mívají na talíři. Na závěr jsme se ze střechy jednoho mrakodrapu přesvědčili, jak se v Londýně propojuje moderní architektura s tou tradiční. Krátká závěrečná anketa, co se účastníkům líbilo nejvíc, neměla jednoznačného vítěze. Spíše potvrdila, že každý si mezi navštívenými atrakcemi našel tu svou - někdo filmová studia Warner Bros., jiný zase hrad Windsor. Všichni se pak shodli, že nejméně příjemné bylo čekání ve frontách. Ale i to k britské metropoli tak nějak patří, že? MŠ

Vlakem do Teplic
9 .A se vydala vlakem do Teplic. Na nádraží v Jirkově si žáci sami koupili zpáteční jízdenky a vyrazili jsme společně i s paní asistentkou Nikčou do víru severočeského lázeňského města. Část deváťáků čeká od září dojíždění na SŠ např.: do Mostu, Kadaně, tak jsme trénovali různé situace a orientaci na nádraží. Cesta rychlíkem utíkala svižně. Cestou jsme sledovali krásy i nepříliš hezké části našeho kraje. Nově zrekonstruované nádraží Teplice nás mile překvapilo. Prošli jsme se, seznámili jsme s historií lázeňství. Kolem divadla jsme se dostali k lázeňskému domu Beethoven, regionálnímu muzeu až do zámeckého parku, který jsme prošli. Žáci dostali rozchod v nákupním domě, kde se najedli. Zpátky jsme jeli menším osobním vlakem. Počasí příjemné bez deště. Máme před sebou společné poslední dny školy. IS














